Shadow

Co zrobić w przypadku awarii sterowania na linii produkcyjnej?

W wielu zakładach produkcyjnych linie są zautomatyzowane a ich obsługa odbywa się przez panele dotykowe. Wielu producentów oprogramowania często udostępnia aktualizacje, które mogą wykonać tylko certyfikowane firmy. Często też potrzebna jest integracja czy migracja systemu automatyki i sterowania.

Serwis automatyki przemysłowej – dlaczego czasami jest konieczna stała opieka serwisowa?

W wielu zakładach produkcyjnych są powołane działy automatyki czy utrzymania ruchu – te zespoły są odpowiedzialne za ciągłość produkcji. Jednak w pewnych zakresach pracownicy nie są w stanie naprawić awarii systemu automatyki czy też wykonać samodzielnie upgrade (tutaj też często trzeba być Partnerem firmy dostarczającej oprogramowanie- a takie certyfikaty posiadają firmy stricte zajmujące się automatyką przemysłową.

W takim wypadku niezbędny może być stały serwis automatyki przemysłowej tzw opieka serwisowa. Fabryka podpisując taką umowę z firmą, która będzie odpowiadać za serwis automatyki, ma zagwarantowane: reakcję na awarię w przeciągu kilku godzin, pomoc na miejscu w fabryce – jeśli wymaga tego sytuacja, najczęściej większość serwisu można przeprowadzić zdalnie – wówczas czas reakcji jest znacznie krótszy.

Jak wybrać dobry serwis automatyki przemysłowej?

W przypadku jakiejkolwiek awarii niezwykle istotne jest to, aby zawsze wybierać tylko te polecane serwisy. Z racji tego, że na dzień dzisiejszy na rynku jest ich bardzo wiele to niestety wzrasta szansa na to, iż trafimy właśnie na ten niewłaściwy. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji przeczytanie w Internecie opinii innych klientów na temat danego serwisu automatyki. Jeśli będą one pozytywne to z powodzeniem można zdecydować się na naprawę właśnie w tym miejscu. Co więcej warto zwracać uwagę, jakie doświadczenie ma firma oraz czy posiada certyfikaty.

Zapewnienie w swojej fabryce stałego serwisu i interwencji w razie awarii, to mniejszy czas przestoju i  straty na produkcji. Dlatego warto rozważyć stałą opiekę serwisową w swoim zakładzie.